Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to plamienie po usunięciu torbieli?

Witam, ponad 2 tygodnie temu mialam laparoskopowo usuwany dosyć duzy torbiel z lewego jajnika 12 cmx9cm. Kilka dni po zabiegu mialam delikatne plamienie, które przypadło akurat w dni płodne, bylo skąpe i trwało 2 dni. Dzisiaj ponad 2 tygodnie po zabiegu znowu mam plamienie. Czy to normalne po tym zabiegu? Troche mnie to martwi i zastanawiam się czy powinnam zglosci się do lekarza?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Wyznaczanie dni płodnych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po laparoskopowym usunięciu torbieli z jajnika może pojawiać się plamienie z dróg rodnych lub zaburzenia miesiączkowania. Krwawienie może utrzymywać się przez około dwa tygodnie od zabiegu.

Jeśli plamienie nie jest zbyt intensywne i nie ma w nim żywej krwi, to raczej nie ma powodów do obaw.

Gdyby plamienie przedłużało się, warto jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zna historię choroby oraz szczegóły dotyczące zabiegu, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Podobne pytania znajdują się pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-laparoskopii-torbieli-jajnika-wystepuje-krwawienie-lub-plamienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-po-usunieciu-torbieli-metoda-laparoskopowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienia-po-laparoskopii-miesniakow-sa-normalne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-laparoskopii-torbieli-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy