Czy powinienem ponownie zgłosić sie do chirurga?

Witam, kilka dni temu miałem laparoskopia diagnostyczną, od 3 dni zauważam pod pępkiem sporych rozmiarów siniaka, a brzuch nad pępkiem w jednym miejscu jest znacznie twardszy i boli jak guz. Jest to normalne czy powinienem spowrotem zgłosić się do chirurga? Niestety podczas wypisu nie powiedzieli czego mogę się spodziewać.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po laparoskopii może pojawić się zasinienie, które zazwyczaj znika samoistnie w ciągu kilku dni. W celu przyspieszenia gojenia można stosować maści z heparyną.

Również niewielkie dolegliwości bólowe brzucha po wykonanej laparoskopii nie są niczym niepokojącym. Nasi eksperci z zakresu chirurgii są zdania, iż tego typu dolegliwości po zabiegu laparoskopowym występuje dosyć często. Wynika to z gojenia się rany, a okres gojenia wynosi około trzech tygodni.

Jeśli jednak dolegliwości bólowe są u Pana silne, to proszę skonsultować je z chirurgiem prowadzącym, który oceni, czy wszystko jest w porządku.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami i odpowiedziami naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-obok-pepka-po-zabiegu-laparoskopowego-usuniecia-pecherzyka-zolciowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-takie-zgrubienie-pod-pepkiem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-duzy-siniak-wokol-pepka-po-operacji-powinien-mnie-martwic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.