Co może znaczyć ten ból pępka?

Dzień dobry, miesiąc temu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy, wszystko było ok, rany bardzo ładnie się goiły, blizny są teraz blade , ale od wczoraj troszkę pobolewa mnie pępek , zwłaszcza jak wstaje i schylam się , jest miękki, żadnego zaczerwienienia nie ma, nic z niego nie wycieka , czy to może być wina tego że wczoraj cały dzień na sobie miałam dość upięte dżinsy na pępku? Byłam dzisiaj u lekarza, oglądał pępek i mówi że wszystko jest dobrze . Trochę panikuje...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro była Pani u lekarza i nie zauważył on żadnych niepokojących objawów, to najprawdopodobniej jest wszystko w porządku, a opisywane przez Panią dolegliwości bólowe mogą wynikać ze zbyt obcisłej odzieży. Na jakiś czas warto z niej zrezygnować.

Proszę nie martwić się na zapas, a jeśli pomimo upływu czasu nadal będzie Pani odczuwała dolegliwości bólowe w okolicy pępka, to warto ponownie udać się do specjalisty i to skontrolować.

W międzyczasie warto zapoznać się z pytaniami naszych użytkowników dotyczącymi dolegliwości występujących po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-okolicy-pepka-po-usunieciu-pecherzyka-zolciowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-usunieciu-pecherzyka-zolciowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-nad-pepkiem-po-laparoskopowym-usunieciu-pecherzyka-zolciowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.