Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć wyciek ropy z pępka?

Witam Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu zmagam się z wyciekiem ropy z pepka oraz uczuciem pulsowania w okolicach pepka. Dodam, że nie jestem zbyt szczupła osoba. Czy mogłabym prosić o jakąś poradę? Nie wiem czy udać się się tym do lekarza rodzinnego czy po prostu to może być normalne?
KOBIETA, 25 LAT 4 tygodnie temu

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyciek ropy z pępka z pewnością nie jest normalny. W pierwszej kolejności można wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby zdiagnozować problem lub udać się bezpośrednio do chirurga ogólnego.

Możliwe, że w pępku pojawił się ropień. Powstaje on na skutek zanieczyszczenia oraz zakażenia, a jego cechą charakterystyczną jest ropienie pępka, które może doprowadzić do powstania ropnych zatok.

Inną przyczyną jest przetrwały moczownik, który objawia się wyciekaniem moczu lub treści ropnej z pępka. W tym przypadku leczenie jest operacyjne.

Ponadto warto zrobić badanie USG jamy brzusznej i skonsultować się ze specjalistą w sprawie wyniku.

Nasi eksperci odpowiadali już na pytania o wydzielinę z pępka pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wyciek-ropy-z-pepka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-z-pepka-o-nieprzyjemnym-zapachu-co-to-takiego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropienie-okolicy-pepka-a-mozliwe-przyczyny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-przetrwaly-moczownik.

Natomiast temat pulsowania w okolicy pępka został poruszany tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pulsowanie-w-okolicy-pepka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-w-okolicy-pepka-a-oczyszczanie-jelit-blonnikiem-witalnym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy