Dlaczego z mojego sutka wycieka ropa?
Witam, od jakiegoś czasu swędzi mnie lewy sutek z którego leje się ropa. Byłam z tym u alergologa i powiedział że mam obtarte. Ale nie sądzę aby było to obtarte ponieważ zmieniłam biustonosz i płyny do prania. Teraz muszę na nim nosić plaster ponieważ gdy chodzę normalnie z stanikiem czy bez, rana się otwiera i mam całą koszulkę ubrudzoną ropą. Byłam też u chirurga sprawdzić czy to ropień ale nic nie wyczuł i dał mi skierowanie na USG. Dodam też że czasami ta pierś mnie pobolewa. Chciałabym się zapytać czy może to być poważne?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
ropny wyciek z sutka może oznaczać obecność ropnia oraz stan zapalny piersi. Czasem przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Wśród innych możliwych przyczyn wycieku z piersi wyróżnia się: gruczolakowłókniaki, poszerzenie przewodów wyprowadzających, zakażenie piersi czy chorobę Pageta.
Więcej na ten temat w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi.
Podczas diagnostyki ważne nie tylko badanie fizykalne, ale również badanie USG piersi, na które ma Pani skierowanie. Proszę je wykonać i udać się z wynikiem do lekarza w celu oceny.
Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wycieku-ropy-z-sutka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropny-wyciek-z-piersi-u-28-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyciek-ropny-z-piersi-a-podejrzenie-nowotworu.