Czy powinien mnie martwić ten wyciek z piersi i brak okresu?
Niepokoję się bo od 3,5 miesiąca nie mam miesiączki. Zrobiłam wiele testów ciążowych, wszystkie negatywne. Byłam u ginekologa tydzień temu, w usg było widać, że jestem tuż po owulacji, lekarz zalecił poczekać ok 2-3 tyg. na miesiączkę i jeśli nie wystąpi brać duphaston. Wczoraj pojawił się wyciek z jednej piersi o charakterze surowiczym (bardzo niewielki). Co powinnam zrobić w tej sytuacji, czekać i faktycznie za jakiś czas brać duphaston czy ponowić wizytę u lekarza? Czy powinnam się niepokoić i czy to może być coś poważnego?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.
Wyciek z piersi o charakterze surowiczym wymaga konsultacji z ginekologiem. W takiej sytuacji najlepiej wykonać USG piersi albo mammografię. Wydzielina z piersi może być oznaką zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza hiperprolaktynemii. Temu schorzeniu często towarzyszą zaburzenia miesiączkowania.
Inne możliwe przyczyny wycieku piersi to: brodawczak, czyli łagodny guz, który rozwija się w przewodach mlekowych, a także gruczolakowłókniaki, ropnie piersi, choroba Pageta, urazy piersi czy poszerzenie przewodów wyprowadzających.
Lepiej więc udać się do ginekologa, aby to zweryfikować.
Więcej na temat wycieku z piersi przeczytać można w naszym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/wydzielina-z-piersi.