Zapytaj lekarza

7 1 6 , 9 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wycieka mi krew z sutka?

Mam implant antykoncepcyjny od roku. Wszystko było w porządku trochę miałam problem z miesiączka bo miałam krwawienia częściej. Ale nie o tym. Czy jest możliwe że przez ten implant wycieka mi krew z lewego sutka?
KOBIETA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pośrednio jest to możliwe, jeżeli implant spowodował zaburzenia gospodarki hormonalnej – ale są to tylko hipotezy. Natomiast faktem jest, że fizjologiczna wydzielina z brodawki sutkowej ma kolor mleczny i pojawia się w okresie ciąży oraz laktacji. W każdej innej sytuacji, a już zwłaszcza gdy wydzielina podbarwiona jest krwią, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Odsyłam do odpowiedzi na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-z-sutka-czy-to-rak.

Istnieje szereg łagodnych zmian pojawiających się w piersiach, które mogą być przyczyną sączenia się wydzieliny z brodawki, niestety jednak takie symptomy występują także w przypadku nowotworu. Więcej o łagodnych zmianach – rodzajach i o tym, jak się manifestują – w naszej infografice: https://portal.abczdrowie.pl/nie-kazdy-guz-to-rak-oto-najczestsze-lagodne-choroby-piersi.

Brodawczaki wewnątrzprzewodowe należą właśnie do łagodnych zmian nabłonka przewodów wyprowadzających piersi, sygnalizujące swą obecność krwistą wydzieliną – mogą ulec zezłośliwieniu, więc nie należy ich lekceważyć. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/brodawczaki-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy