Dlaczego mam to krwawienie po usunięciu torbieli skórzastej?

1 lutego miałam lapraskopowe usuwanie torbieli skórzastej dojrzałej wraz z całkowitą resekcją jajnika i jajowodu, wg his-pat niezłośliwa. Został drugi jajnik. od tego momentu - przez pierwsze dwa miesiące miałam praktycznie cały czas krwawienie. natomiast teraz po podniesieniu czegoś, schylaniu się, noszeniu dziecka, stosunku od razu zaczyna się mocniejsze lub słabsze krwawienie. Dodatkowo - od kwietnia 2022 przyjmuje Cerazette. Nigdy, do momentu operacji nie miałam krwawień. Czuje się bardzo źle, słabo, tyje, siadam psychicznie. Miałam robione usg, niby wszystko jest ok. Czy to jest ok? Czy faktycznie tak może być?
KOBIETA, 40 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością wymaga Pani konsultacji z ginekologiem. Po operacjach ginekologicznych mogą utrzymywać się plamienia bądź krwawienia. W Pani przypadku minęły już jednak ponad trzy miesiące. Być może warto by było poszerzyć dotychczasową diagnostykę po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Ponadto wspomina Pani o stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Jednym z jej skutków ubocznych są właśnie nieregularne krwawienia. One natomiast nie są powodem do niepokoju. Mimo to, trzeba wykluczyć inne przyczyny.

Przykładowe pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/laparoskopowe-usuniecie-torbieli-skorzastej-z-jajnika,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-obfite-krwawienie-po-usunieciu-jajnikow,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-od-dnia-laparoskopii-ktorej-celem-bylo-usuniecie-torbieli-na-jajniku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.