Czy mogę wrócić do sportu po leczeniu torbieli włosowej?

Witam miałem operacje na torbiel włosowa . Rana praktycznie zagojona ale ok 1 cm rany nadal otwarty (rana wyglada gość głęboko ). Teraz pytanie czy pomimo ze rana cała się jeszcze nie wygoiła mogę zacząć uprawiając sport ?czy będzie to wtedy przeszkadzało w gojeniu ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nasz ekspert radzi, aby po usunięciu torbieli włosowej wstrzymać się z aktywnością fizyczną przez około 4 tygodnie.

Najlepiej jednak skonsultować tę kwestię z chirurgiem, który powinien obejrzeć ranę i zobaczyć, jak wygląda proces gojenia. Rany po usunięciu torbieli włosowej mogą przybierać różne kształty oraz wielkości i to właśnie od nich uzależniona jest dalsza aktywność – zwłaszcza ta w zakresie kończyn dolnych.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-uprawiac-sporty-po-wycieciu-torbieli-wlosowatej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-operacji-usuniecia-torbieli-moge-wrocic-do-aktywnosci-fizycznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.