Dlaczego rana po usunięciu torbieli włosowej się nie zagoiła?

Witam mam 25 lat, meszczyzna dzis mialem zdejmowane 4 szwy po operacji wyciecia torbieli wlosowatej , z pomiedzy gornej czesci posladkow. Operacja byla 2tygodnie temu.. niestety rana sie nie zrosla.. pielegniarka powiedziala mi ze nie jest w stanie odpowiedziec na moje pytania ,poniewaz ma pierwszy raz do czyniennia z torbiela..z pomiedzy szwow przez caly okres 2 tygodni wychodzila ropa ,czy to normalne ?? Zostawila rane nie zrosnieta kazala tylko przyklejac plaster i wrocic za tydzien na kontrole . Jak moge dbac o rane ??jak ja myc ??czy trzeba czyms dezynfekowac ??do zrosniecia na oko brakuje okolo 1cm. Czy istnieje szansa ze jak pojde do pracy (a nie mam wyjscia musze isc ) naderwe rane przy pochylaniu ??istnieje taka mozliwosc czy raczej zrosnieta tkanka nie powinna sie uszkodzic ??posiadam zdjecie ale nie umiem tu dodac..z gory dziekuje mam nadzieje ze ktos mi bedzie w stanie odpowiedziec na pytania i chodz troche pomoc .. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jaki opatrunek został założony proponuje udać się do chirurga j kierować się jego zaleceniami