Co może być przyczyną tego bólu kolana?
Witam, od stycznia boli mnie kolano. Moim zdaniem przeciążyłam kolano pracą stojącą po 12 godzin przez 2,5 miesiąca. Spuchło mi więc poszłam na RTG, okazało się, że woda w kolanie. Dostałam leki i musiałam leżeć z nogą w górze. Po ok 2 tyg opuchlizna trochę zeszła ale nadal boli w środku kolano. Mam uczucie przeskakiwania oraz ból z tyłu kolana, nie moge kucać ani klęknąć, o chodzeniu nie wspomnę. Po kolejnej wizycie lekarz przepisał leki i zalecił iść do reumatologa wykluczyć zmiany reumatologiczne. Co moze być przyczyną bólu kolana??

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
przyczyn bólu kolana może być wiele. Po pierwsze, jeżeli w diagnozie pojawiła się tzw. woda w kolanie, to taki stan najczęściej jest powodowany przez uraz, przeciążenie albo jakąś chorobę.
Jeżeli chodzi o schorzenia powodujące ból kolana, to należy do nich na przykład torbiel Bakera. Jest to lekko wyczuwalny guzek, wypełniony płynem stawowym, jednak i tu zazwyczaj powodem są urazy lub choroby o podłożu reumatycznym, które mogą zostać potwierdzone jedynie za pomocą specjalnych badań.
W Pani przypadku możliwe, że własna diagnoza jest trafna i doszło po prostu do przeciążenia stawu kolanowego. Taki stan sprzyja stanom zapalnym w tych okolicach i również powoduje objaw wody w kolanie. Ogromny ból przy poruszaniu, już 2 tygodnie po urazie, może także świadczyć o naderwaniu ścięgien i prawdopodobne, że oprócz odpowiednich leków będzie potrzebna fizjoterapia.