Co mogę robić z takim bólem kolana?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z lewym kolanem. Miałam robiony rezonans, usg jak i badania krwi- nic nie wyszło. Jednakże, ból pojawia sie po dłuższym chodzeniu, bieganiu czy po wchodzeniu po schodach. Również przy kuchnie czy zginaniu słychać trzask. Kolano boli mnie z zewnętrznej strony. Robi sie tam siniak i sinieje. Również kolano lod rzepka jest opuchnięte. Dodam, ze ból pojawia sie nawet w nocy. Co to mogłoby być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Pana przypadek może świadczyć o różnych schorzeniach, należą do nich między innymi: torbiel Bakera, choroba zakrzepicy kończyn dolnych, czy uszkodzenie mięśni.

Jeżeli chodzi o torbiel, to pod kolanem pojawia się guzek wypełniony płynem stawowym. Okolice tego miejsca są zaczerwienione i obrzęknięte. Taki stan sam w sobie nie jest bardzo poważnym zagrożeniem, jednak może powodować inne schorzenia, dlatego ważne jest szybkie działanie po jego wykryciu.

W przypadku zakrzepicy kończyn dolnych, w żyłach tworzą się zakrzepy i zatory, które utrudniają swobodny przepływ krwi w układzie krwionośnym. W takiej sytuacji dotknięte zakrzepicą miejsce jest obrzęknięte, pokryte sino czerwoną barwą oraz zauważalnie cieplejsze od innych miejsc. W leczeniu tej choroby pomocne są leki rozrzedzające krew.

Do bólu kolana mogą się także przyczyniać urazy mechaniczne, które powodują naderwanie lub naciągnięcie mięśni. Aby uniknąć takich dolegliwości, należy uważać na siebie przy wysiłku fizyczny, a także nie przeciążać narażonych na uszkodzenie miejsc.

W celu dokładnej diagnozy stanu Pana zdrowia zalecamy kontakt z lekarzem ortopedą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które opisują przywołane wcześniej schorzenia:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-kolanem-torbiel-bakera-i-inne-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie\

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.