Jaka jest przyczyna tych bóli kolan?
Witam . Pisze do Państwa w sprawie długotrwałego bólu kolan. Zacznijmy od początku :W trakcie biegania doznałem bólu prawego kolana od strony zewnetrznej. (dodam ze , nie wykonałem wcześniejszej rozgrzewki oraz był to pierwszy bieg od dłuzszego czasu) Myślałem ze ból ustąpi więc dalej chodziłem do pracy i wykonywałem aktywość fizyczną (dodam ze moja praca jest specyficzna i wymaga dużej aktywośći fizycznej) po jakimś tygodniu zaczeło boleć drugie kolano , ból był tak jakby przeciązeniowy (ciepłe kolana , drzanie mieśni , oraz pulsującę kolana ) w domu stosowałem zimne okłady oraz ciepłe na kolana oraz stosowalem roznego rodzaju maści przeciw zapalne i przeciw bólowe-nic nie pomogło . Kolejno udałem sie na SOR w celu konsultacji lekarskiej , wykonano mi 2 zdj rtg ( dodatkowo na zdjeciach nic złego nie wyszło) oraz lekarz oglądnął kolano i stwierdził ze jest przeciązone lub pospinany mięsien itbs. Od tego czasu dalej uczęszczałem do pracy . Dwa tygodnie pózniej miałem konsultacje z ortopeda , poniewaz ból dalej towarzyszył , ortopeda po oglądnieciu kolana i zobaczeniu 2 zdj z rtg stwierdził ze nie widzi żadnego poważnego urazu ,(jedynie stwierdził ze kolano jest przeciążone) dwa dni pózniej zaczołem biegac i przy jakiś 2 km nagły ból w prawym kolanie od strony zewnetrznej ( dziwne ukłucia oraz nie mogłem wyjść po schodach oraz zejść) dzis jestem 2 dni po tym zdarzeniu i normalnie chodze czuje delikatnie ukłucie (czasami) dodam ze nie mam zadnych blokad w kolanie oraz obolalych i ciepłych kolan) Dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Bardzo dobrze, że wykonał Pan już pewną diagnostykę pod kątem sprawdzenia dolegliwości bólowych obu kolan. Prawdopodobnie, jeżeli na zdjęciach rentgenowskich nie wyodrębniono znaczących zmian, a lekarze specjaliści nie stwierdzili niczego niepokojącego, to nic niepokojącego powinno się dziać.
Możliwą przyczyną odczuwanego bólu w stawach kolanowych są przeciążenia podczas wykonywanej aktywności fizycznej. Zbyt intensywny trening bez wcześniejszego przygotowania mógł poskutkować takim stanem bólowym.
W razie braku poprawy można wykonać USG stawów kolanowych, a w ostateczności rezonans magnetyczny. Jednak o takim postępowaniu powinien zdecydować wyłącznie lekarz.
Aby złagodzić dolegliwości bólowe powinno się ograniczyć aktywność powodującą przeciążenia stawów, a także poddać się właściwej fizjoterapii, jak laser, jonoforeza, czy krioterapia.
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/woda-w-kolanie
https://portal.abczdrowie.pl/usg-stawu-kolanowego-charakterystyka-wskazania-opis-badania-choroby https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-kolanowego