Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to faktycznie może być spowodowane stresem?

Witam, miesiąc temu miałam robione USG 4tyg po laparoskopii i wyszedł mi torbiel wielkości 6cm, pani doktor stwierdziła że to może być spowodowane stresem i jest możliwość że samoistnie się wchłonie. Wcześniej miałam miesiączkę normalnie po zabiegu a teraz jej brak. Czym to może być spowodowane? Czy mam się martwić?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Objawy menopauzy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

torbiele jajnika wpływają na cykl menstruacyjny, powodując zaburzenia miesiączkowania. Okresy mogą więc bywać nieregularne, a między nimi mogą pojawiać się plamienia. Czasem dochodzi do zmiany charakteru miesiączki lub braku menstruacji w niektórych cyklach. Ma to związek z nieprawidłowym działaniem hormonów.

Torbiele o niewielkiej wielkości mogą się same wchłonąć, dlatego lekarze proponują odczekanie kilku cykli i monitorowanie sytuacji. Kontrola polega na systematycznych wizytach u ginekologa i wykonywaniu USG. Większe torbiele poddaje się leczeniu hormonalnemu lub – w przypadku braku skuteczności – usuwa chirurgicznie.

Informacje dotyczące torbieli jajnika znajdują się w naszym artykule, który znajdzie Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Podobna tematyka została poruszona w pytaniach: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-jajnika-i-brak-okresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-torbiel-jajnika, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-torbiel-na-jajniku-moze-byc-przyczyna-calkowitego-braku-miesiaczki-od-dwoch-miesiecy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy