Co oznacza to opóźnienie okresu u 42-latki?

Witam ostatni okres miałam 1 czerwca kolejny powinnam dostać ok27 czerwca . Cykle mam od 21 do 26 dni. Okres spóźnia mi się 7 dni do tego mam bol podbrzusza i kręgosłupa oraz kłucie w lewym boku. Po 6 dniach po spóźnionym okresie zrobiłam test ciazowy wynik negatywny. Czy wynik może być wiarygodny? Dodam że często robią mi się torbiele na jajnikach ale znikają samoczynnie. Czy taka torbiel może zablokować okres?
KOBIETA, 42 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wynik testu ciążowego wykonanego sześć dni po terminie spodziewanej menstruacji można uznać za wiarygodny. Wspomina Pani o pojawianiu się torbieli na jajnikach. One również mogą wpływać na przebieg cyklu miesiączkowego.

Dla pewności może Pani dodatkowo oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Badanie to wykonuje się w laboratorium i pozwoli ono na ostateczne wykluczenie zapłodnienia. Z otrzymanym wynikiem proszę udać się do ginekologa, oczywiście pod warunkiem, że miesiączka nadal się nie pojawi.

W naszym projekcie pojawiało się więcej podobnych pytań. Można je znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-torbiel-jajnika,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-jajnika-i-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-i-torbiel-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.