Czy faktycznie mój wynik wskazuje na ciążę?

Robiłam 3 testy ciążowe na każdym wynik jest pozytywny . Od pewnego czasu mam nabrzmiałe piersi i bolą , misiaczka się spóźnia miesiąc. Na usg u lekarza nic nie wykryto, powiedział ze początek ciąży może być jeszcze za wczesny żeby było cokolwiek widać . Czy to prawda ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, bardzo wczesna ciąża może być jeszcze niewidoczna podczas badania USG, mimo tego, że test ciążowy pokazuje wyraźnie drugą kreskę.

Nie wiemy, kiedy doszło do stosunków i jak długie ma Pani cykle miesiączkowe. Wiek ciąży często określa się na podstawie daty ostatniej miesiączki. Jeśli więc okres spóźnia się u Pani miesiąc, to według daty ostatniej miesiączki byłby to już 10 tydzień ciąży – co z pewnością zostałoby zauważone podczas badania USG.

Widocznie więc ciąża jest dużo młodsza niż wynikałoby to z daty ostatniej menstruacji lub przyczyna jest inna. Warto oznaczyć poziom beta-HCG teraz i za kilka dni, aby sprawdzić, czy rośnie. Następna wizyta u ginekologa powinna już wszystko wyjaśnić.

Pytania innych użytkowników o brak okresu znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-od-ponad-miesiaca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-od-1-5-miesiaca, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-test-ciazowy-i-brak-okresu-od-miesiaca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.