Czy jest możliwość, że jest to bardzo wczesna ciąża?

Witam, spoznia mi się okres , OM. 24.04.2022 trwała ok 8 dni, cykle mam ok 30-35dniowe. Byłam u ginekologa na usg stwierdził że nic nie widać. Endometrium 8.6mm, ostro odgraniczone Prawy jajnik 33x16mm prawidlowa echogeniczność Jajnik lewy 31x16mm o prawidłowej echogenicznosci z ciałkiem żółtym. Zatoka Douglasa ślad płynu. Czy jest możliwość że to ciąża bardzo wczesna? Lekarz nie umiał mi odpowiedzieć na to pytanie. Kazał przyjść za 2 tygodnie. Jeśli nie pojawi się miesiaczka

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro lekarz wykonujący Pani badanie nie umiał odpowiedzieć na to pytanie, to niestety my również nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć.

Zastanawiamy się również, czy podała Pani prawidłową datę ostatniej miesiączki. Z daty, którą Pani podała wynika, że ostatnia menstruacja miała miejsce w kwietniu 2022 roku.

Wizyta, którą Pani odbędzie za dwa tygodnie z pewnością wiele wyjaśni. W międzyczasie może Pani również wykonać test ciążowy z moczu bądź oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG we krwi. To drugie badanie będzie bardziej wiarygodne i w przypadku ciąży da Pani konkretny wynik.

Trzymamy kciuki!

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczna-ciaza-na-usg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-wynik-testu-ciazowego-a-niewidoczna-ciaza-na-usg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-bhcg-a-niewidoczna-ciaza-w-badaniu-usg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.