Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak liczyć tygodnie ciąży?

Witam 10 marca miałam ostatnia miesiączkę , spóźniał mi się okres zrobiłam test 12 kwietnia i wyszedł pozytywny poszłam do ginekologa powiedziała że jeszcze za szybko żeby zobaczyć zarodek od kiedy liczą się tyg ciąży ? Bo jeśli od daty ostatniej miesiączki to powinnam być w 5 tyg ale dalej zarodka nie widać by było ?
KOBIETA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wiek ciąży najczęściej oblicza się wykorzystując tzw. regułę Naegelego. Według niej za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Sama ciąża trwa 40 tygodni (280 dni), jednak za normę uznaje się także rozwiązania występujące dwa tygodnie wcześniej lub później.

Skoro ostatnia miesiączka rozpoczęła się u Pani 10 marca, to w dniu wizyty u lekarza była Pani w 4. tygodniu ciąży (+ 5 dni), ponieważ liczy się skończone tygodnie, a nie rozpoczęte.

W tym czasie zarodek może nie być jeszcze widoczny na badaniu USG i nie ma w tym nic niepokojącego. Czasem zdarza się, że pojawia się on dopiero w okolicach 7. tygodnia ciąży. W międzyczasie warto skontrolować poziom beta-HCG i zaobserwować, w jaki sposób wzrasta stężenie hormonu. Na początku ciąży powinno ono podwajać się co 2-3 dni.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-4-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-kiedy-zarodek-moze-byc-niewidoczny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-9-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy