Czy brak okresu może być spowodowany czymś innym?

Nie mam okresu od dwóch miesięcy. Międzyczasie miałam infekcje pochwy, leczylam globulkami. Wcześniej na badaniu dopochwowym wyszło mi że mam torbiel na jajniku 2,5cm. Martwie się tym wszystkim,zrobiłam 3 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywnie! Czy mogę być w ciąży mimo wszytko, czy może brak okresu spowodowany jest czymś innym?
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brak okresu może być spowodowany zarówno infekcją, przyjmowaniem leków, jak i torbielą na jajniku. Inną przyczyną może być ciąża, która w kontekście trzech pozytywnych wyników, jest wielce prawdopodobna.

Proszę więc udać się do ginekologa w celu znalezienia przyczyny braku okresu od dwóch miesięcy. Jeśli jest Pani w ciąży wszystko wyjaśni się już podczas pierwszej wizyty.

Podobne wątpliwości mieli inni użytkownicy naszego serwisu. Oto kilka pytań o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-jajnika-i-brak-okresu-a-prawdopodobienstwo-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-od-2-miesiecy-a-stres, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-od-2-miesiecy-a-prawdopodobienstwo-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-od-2-miesiecy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy