Dlaczego mam te kołatania serca i bóle głowy?

Witam. Od 2 tygodni mam dziwny ból. Zaczęło się od nudności i zawrotów głowy, potem doszło kolotanie serca (myśle, ze to skutek uboczny tabletek mydocalm, które odstawiam. Kolotanie miałam przez ok 4 dni. W między czasie doszło drętwienie lewej nogi i ręki, po jakimś czasie już drętwiała mi tylko noga. Teraz boli mnie głowa, mam szum w uszach. Zrobiłam rezonans głowy i wyszło, ze mam polip zatoki szczękowej i konflikt nerwowy z nerwem nV. Czy to jest coś poważnego? Mam 31 lat.

Witam! Polip a zatoce szczękowej nie ma żadnego wpływu na doznania cielesne kończyn. Wędrujące i zmienne dolegliwości, objawy wegetatywne, wahania emocjonalne przemawiają za podłożem nerwicowym opisywanych doznań. Wskazany kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: określa parametry osobowości i temperamentu, zbadają poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i w zależności od uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie: zazwyczaj odpowiednio dobraną psychoterapię, czasem wspartą lekami p/lękowymi. Oczywiście nie musi się Pani zgodzić na ich propozycję - leczenie nerwicy jest kontraktem, który nie znosi przymusu. Jeżeli w PZP (leczenie w ramach NFZ) będą zbyt długie kolejki, to zawsze istnieje opcja usługi komercyjnej. Powodzenia W. Łuczkowski.