Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te omdlenia?

Dzień dobry, 8 lat temu miałam swój pierwszy incydent omdlenia ( na studiach). Na swoim koncie mam już około 10 omdleń i 2 utraty przytomności. Od tamtego momentu codziennie towarzyszą mi zawroty głowy. Miałam już kilka tomografii komputerowych, rezonans, serce zbadane, błędnik, słuch także, zrobione prześwietlenie płuc, kręgosłupa szyjnego, doppler tętnic, tarczyca w porządku. Brałam już dwa razy po pół roku Asentrę, potem Parogen. Podczas brania raz straciłam przytomność, więc psychiatra stwierdził, że to nie jest spowodowane nerwicą lękową. Chodzę do fizjoterapeuty, ponieważ w nocy budzi mnie ból pleców. Po przebudzeniu (8 godzin snu) czuję się zmęczona, głowa leci mi w dół przy śniadaniu i wracam do łóżka. Obecnie przebywam na zwolnieniu, nie jestem zdolna do pracy. W ostatnich tygodniach doszły drętwienia prawej nogi i ręki oraz mrowienie. Choruję na tężyczkę, ale suplementuję magnez, witaminę D3. Tydzień temu lekarz zaproponował dobrego endokrynologa i zasugerował, że mogą to być zaburzenia wchłaniania. Na studiach miałam początki anoreksji. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam! Pani opis dolegliwości, przy prawidłowych przy prawidłowych badaniach laboratoryjnych, zmienności lokalizacji i charakteru, przemawia, mimo wszystko, za charakterem czynnościowym, czyli emocjonalnym. Jedna nieudana próba leczenia nerwicy nie przesądza sprawy. Poza Asentrą dysponujemy całą paletą leków p/lękowych z grup SSRI, SNRI, IMAO i wielu innymi. Podatność na leczenie zależy od wrażliwości osobniczej. Ponadto przy leczeniu zaburzeń emocjonalnych leki działają jedynie objawowo; leczeniem przyczynowym jest w tym układzie odpowiednio dobrana psychoterapia. Proponuję ponowne podejście do leczenia psychiatrycznego. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy