Jak uchronić się przed kolejnym omdleniem?

Dzień dobry, w zeszłym roku miałam epizod omdlenia straciłam przytomność i czułam drgawki. Miałam robione badania w szpitalu wszystkie wyszły dobrze, nic niepokojącego dostałam hydroksyzyne poczułam się lepiej i zostałam wypisana do domu. Miałam wtedy dosyć stresujący czas. Później przez parę dni czułam się źle bóle głowy, ucisk w klatce. Teraz znowu mam dużo stresów i znowu zdarzyło mi się zemdleć raz straciłam przytomność i nie wiedziałam co się dzieje a pare razy miałam po prostu zawroty głowy i uczucie jakbym nie do końca była świadoma co się dzieje, zaczynam się wtedy pocić czuję mrowienie głowy i mam problem z oddychaniem. Jest to bardzo niekomfortowe i stresujące nie wiem co mam z tym zrobić. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale mam napady dziwnego lęku całkiem bezpodstawnego czuję ucisk w klatce piersiowej boli mnie głowa. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje i co mogę zrobić żeby to się więcej nie powtórzyło?

Witam! Opisuje Pani klasyczny obraz zaburzeń lękowych. Jeżeli badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne wychodzą w granicach normy, to należy brać pod uwagę zaburzenia nerwicowe i swoje kroki skierować do Poradni Zdrowia Psychicznego (leczenie w ramach NFZ): określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. Jeżeli ustalą emocjonalne tło zaburzeń, to zaproponują odpowiednie postępowanie: psychoterapia często ze wsparciem lekami p/lękowymi. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą chorobę somatyczną, lecz ich leczenie jest zgoła odmienne. Powodzenia W. Łuczkowski.