W jaki sposób pozbyć się migreny?

Aura migrenowa Kilka dni temu miałam typowe objawy aury migrenowej. Błyski, migające i falujące linie przed oczami które trwało około 20 minut. Po kilku minutach zaczęły mi drętwieć kończyny górne i dolne oraz zdrętwiał mi język. Godzinę po ustąpieniu zaxzęła mnie boleć lekko głowa po bokach. Takie same dolegliwości kilka lat temu. Czy jest jakiś sposób na to aby takie objawy nigdy więcej się nie pojawiły?

Witam!

To wcale nie muszą być objawy aury migrenowej. Konieczne jest badanie fizykalne i badania laboratoryjne: morfologia krwi z rozmazem, Poziomy cukru, mocznika, elektrolitów, TSH, hormony. Wskazane badanie EEG. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Nie należy zapominać, że zaburzenia emocjonalne także mogą się tak manifestować. Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. Przy potwierdzeniu tła emocjonalnego zaproponują rozsądne postępowanie: psychoterapia jako leczenie przyczynowe, z ewentualnym wsparciem lekami przeciwlękowymi i "stabilizatorami napędu i nastroju". Podłoże nerwicowe wydaje się być najbardziej prawdopodobne. Każda nerwica może imitować objawy choroby somatycznej, jednak leczenie jest zgoła odmienne. Powodzenia W. Łuczkowski.