Do jakiego lekarza się udać z tymi dusznościami?

witam serdecznie bardzo prosze o szybką odpowiedz moj problem dotyczy dusznosci mam je od 2019 roku od stycznia za dwa miesiace mina trzy lata . dusznosci mam od razu jak wstaje od rana do samego zasniecia jakie badania jescze zrobic i co mi moze byc z badan jakie wykonalem to 3 razy ekg spoczynkowe ktore nie wykazalo nic echo serca tez nic dwa razy spirometria powiedzieli ze tez nic rtg klatki piersiowej w normie usg tarczycy w normie usg brzucha tez nic badanie troponiny sercowej w normie oraz wykonalem morfologie okolo 5 lub 6 razy ob w normie crp w normie kreatynina w normie cholesterol leciutko podwyzszony norma do 190 mialem 200 proby watrobowe w normie alt w normie biliburina fosfotaza w normie ggtp w normie ast 43 gdzie norma do 40 do jakiego lekarza jescze moge isc jakie badania wykonac czy mam cos z plucami lub z sercem minely juz trzy lata nie chce mi sie wierzyc ze to jakas nerwica lub cos z psychiatria czy z psychologiem

Witam! To, że wyniki badań laboratoryjnych wypadają prawidłowo, to tylko powód do radości, ponieważ w znacznej mierze wskazuje to na emocjonalne podłoże odczuwanych dolegliwości. Problemy nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej i niejednokrotnie jest to trudne do zróżnicowania nawet przez specjalistów. Często działamy na drodze wykluczenia kolejnych chorób poprzez obserwację, badania pracowniane i konsultacje specjalistyczne. Jest to o tyle ważne, że dobrze postawiona diagnoza daje możliwość wdrożenia właściwego leczenia, które może być całkowicie odmienne od stosowanego w chorobach somatycznych. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (leczenie w ramach NFZ) określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne potrzebne właściwości. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują, ich zdaniem< najlepsze postępowanie terapeutyczne: Psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi lub "stabilizatorami napędu i nastroju". Oczywiście, nie ma przymusu przyjmowania postawionej diagnozy lub proponowanej terapii, ale warto spróbować. Jeżeli w PZP będą odległe terminy, to zawsze można skorzystać z usługi komercyjnej. Powodzenia W. Łuczkowski.