Do jakiego lekarza się udać z tymi dusznościami?

witam serdecznie bardzo prosze o szybką odpowiedz moj problem dotyczy dusznosci mam je od 2019 roku od stycznia za dwa miesiace mina trzy lata . dusznosci mam od razu jak wstaje od rana do samego zasniecia jakie badania jescze zrobic i co mi moze byc z badan jakie wykonalem to 3 razy ekg spoczynkowe ktore nie wykazalo nic echo serca tez nic dwa razy spirometria powiedzieli ze tez nic rtg klatki piersiowej w normie usg tarczycy w normie usg brzucha tez nic badanie troponiny sercowej w normie oraz wykonalem morfologie okolo 5 lub 6 razy ob w normie crp w normie kreatynina w normie cholesterol leciutko podwyzszony norma do 190 mialem 200 proby watrobowe w normie alt w normie biliburina fosfotaza w normie ggtp w normie ast 43 gdzie norma do 40 do jakiego lekarza jescze moge isc jakie badania wykonac czy mam cos z plucami lub z sercem minely juz trzy lata nie chce mi sie wierzyc ze to jakas nerwica lub cos z psychiatria czy z psychologiem
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Witam! To, że wyniki badań laboratoryjnych wypadają prawidłowo, to tylko powód do radości, ponieważ w znacznej mierze wskazuje to na emocjonalne podłoże odczuwanych dolegliwości. Problemy nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej i niejednokrotnie jest to trudne do zróżnicowania nawet przez specjalistów. Często działamy na drodze wykluczenia kolejnych chorób poprzez obserwację, badania pracowniane i konsultacje specjalistyczne. Jest to o tyle ważne, że dobrze postawiona diagnoza daje możliwość wdrożenia właściwego leczenia, które może być całkowicie odmienne od stosowanego w chorobach somatycznych. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (leczenie w ramach NFZ) określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne potrzebne właściwości. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują, ich zdaniem< najlepsze postępowanie terapeutyczne: Psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi lub "stabilizatorami napędu i nastroju". Oczywiście, nie ma przymusu przyjmowania postawionej diagnozy lub proponowanej terapii, ale warto spróbować. Jeżeli w PZP będą odległe terminy, to zawsze można skorzystać z usługi komercyjnej. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty