Czy Paroxinor zaszkodzi ciąży? [PORADA EKSPERTA]

Witam , od kilku miesięcy biore Paroxinor 2,5 tabletki ,gdyż cierpię na nerwice lękową . Jednak kilka dni temu okazalo się ze jestem w 6 tygodniu ciąży i moje pytanie brzmi jak najszybciej odstawić te leki ,gdyż nie chce ich brac podczas ciazy . Oraz czy mogłam juz zaszkodzić dziecku ,kiedy bralam leki nie wiedząc ze jestem w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam! Leki grup SSRI i SNRI mogą źle wpływać na rozwój płodu, zalicza się je do kategorii C, czyli nieprzebadane na ciężarnych kobietach, a u ciężarnych zwierząt powodowały zmiany. Leków tej grupy nie należy odstawiać z dnia na dzień, tylko stopniowo - myślę, że przy wsparciu Ataraxem, można bez większych zaburzeń odstawić w ciągu tygodnia, no dwóch. Powodzenia W. Łuczkowski.