Czy Sertralina może być stosowana w ciąży?

Witam przez 7 lat brałam efectin 75 mgteraz chce zajść w ciaze i lekarz przepisał mi asentre 50mg Biorę ja od 4 tygodni i czuję się bardzo zlr Kołatanie serca, duszności, brak apetytu Moja psychiatra powiedziała że przy ciąży może być stosowana tylko sertralina. Bardzo proszę o opinie czy tylko sertralina może być stosowana przy ciąży? Bardzo źle się po niej czuje a bez leków nie jestem w stanie funkcjonować Dodam że od 6 miesięcy dzoce na psychoterapię ale nie ma po niej efektów.

Witam! Wszystkie leki przeciwdepresyjne (także SSRI i SNRi), są zaliczane do kategorii C, czyli stosowane w ciąży mogą mieć niekorzystne działanie na płód i w związku z tym nie należy ich stosować u kobiet ciężarnych. To, że mogą mieć takie działanie nie oznacza, że zawsze się ono pojawi - jednak istnieje takie zagrożenie! Wskazana odpowiednia psychoterapia, którą należy dobierać do człowieka i jego stanu, a nie upierać się przy jednym, stosowanym do tej pory rodzaju terapii. Może inne metody? Powodzenia. W. Łuczkowski.