Czy mogę zacząć starania o dziecko przy tych tabletkach?

Witam. Od września biorę lek na nerwice Escipram, jestem osoba bardzo wrazliwa i wszystkim sie przejmująca do tego miewalam co jakiś czas taki atak ze mialam szybkie bicie serca , kręciło mi sie w glowie , robilo mi sie gorąco itp. Myslalam ze to problemy z sercem jednak po licznych wizytach u kardiologa okazalo sie ze jest ono calkowicie zdrowe dlatego tez potem udalam sie do psychiatry ktory zapisal mi te tabletki . Chcialabym z moim partnerem starac sie o dziecko jednak z racji tego ze jestem za granicą mam wizytę z grudniu . Proszę mi doradzić co robic. Bardzo mi zależy aby juz zaczac starania chociaż boje sie ze leki.moga zaszkodzic. Bede bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Witam! Leki przeciwdepresyjne z grup SSRI i SNRI nie są przebadane u ciężarnych kobiet. Badania na ciężarnych samicach zwierząt wskazują na ich szkodliwe działanie na rozwój płodu, możliwość działania teratogennego. Należą do kategorii C - nie zaleca się ich podawania w ciąży. Należy ew. zamienić farmakoterapię na psychoterapię. Powodzenia W. Łuczkowski.