Czy powinnam odstawiać leki stopniowo?

Przyjmuję lek mozarin od 8 miesięcy. Właśnie z badań krwi okazało się, że jestem w 5 tygodniu ciąży. Nie mogę się w najbliższych kilku dniach skontaktować ze swoim psychiatrą. Czy mam odstawić całkiem leki czy zrobić to stopniowo? Lekarz ginekolog jeszcze ciąży na USG nie widział, jednak mam wizytę za parę dni i już powinno być widać. Ginekolog nie był w stanie mi powiedzieć czy mam odstawić te leki. Proszę o pomoc co mam zrobić.

Witam! W trakcie ciąży nie powinno się przyjmować leków z grup SSRI i SNRI, Mogą mieć niekorzystny wpływ na rozwój płodowy. Leki tego typu należy odstawiać stopniowo, w ciągu dwóch tygodni - zależy od wielkości dawki dobowej. Powodzenia W. Łuczkowski.