Jak odstawić Laxepro?

Witam. Od roku przyjmuje Laxepro ale chciałabym już wyjść z leczenia. Próbowałam odstawić lek ale niestety wystąpiły skutki odstawienne.

Witam! Leków z grupy SSRI, do których należy Lexapro, nie wolno odstawiać od razu. Proces odstawiania powinien być rozłożony na kilka tygodni w zależności od przyjmowanej dawki dobowej (nie podała Pani aktualnie przyjmowanej dawki dobowej). Przez pierwsze dwa tygodnie należy brać rano połowę aktualnej dawki. Następne dwa tygodnie kolejne obniżenie do połowy. Końcówka (2-4 tygodni) pół tabletki rano co drugi dzień. W czasie odstawiania leku należy zintensyfikować psychoterapię lub trening autogenny. Nie zalecam odstawiania późną jesienią i zimą! Powodzenia W. Łuczkowski.