Czy przyjmując te leki mam unikać jakichś produktów spożywczych?

Czy przyjmując Asertin 50 (na nerwicę lękową) i Hydroxyzinum 10 mg muszę unikać jakichś produktów spożywczych/przypraw/napojów (np. cytrusów)? Przechodzę na dietę pudełkową i chciałabym się upewnić czy jakieś produkty nie wchodzą w interakcje z moimi lekami. Ponadto, mam pytanie czy przyjmując powyższe leki mogę stosować płyny do płukania ust z chlorheksydyną (np. SeptOral Med)? Leki te przyjmuję od lutego 2020.

Witam! leki p/depresyjne grup SSRI i SNRI nie wymagają specjalnej diety. Co do cytrusów, to raczej nie łączyć z grejpfrutem. Powodzenia W. Łuczkowski.