Uczucie zmęczenia i zawroty głowy u 18-latki

Witam mam 18 lat i ciągle mi się coś dzieje. Np rok temu trafiłam do szpitala bo miałam uczucie ucisku w głowie, po badaniach w tym tomografi okazało się że jestem zdrowa, po jakimś czasie objawy zniknęły, też z pół roku temu bolało mnie serce poszłam do kardiologa i powiedział że mam serce jak dzwon i że to normalne ze czasami coś nas boli hahahah. No ale teraz od jakiegoś miesiąca mam uczucie zmęczenia w nogach i rękach trochę mi się w głowie kręci mam uczucie chwilowe takie dziwne z tyłu głowy a badania ob morfologia itp mam bardzo dobre byłam nawet u neurologa który stwierdził że nic poważnego nie widzi i przepisał mi witaminy po paru dniach było lepiej ale zdenerwowalam się w jeden dzień i objawy powróciły. Boje sie że mam raka a widzę że rodzice już do mnie siły nie mają ja tylko chce żeby mi przeszło bo przecież mam 18 lat i chce cieszyć się życiem

Witam! Zmienne nasilenie dolegliwości, zmienna ich lokalizacja, zauważalny wpływ stanu emocjonalnego (na te dolegliwości), przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, każe zwrócić uwagę na podłoże nerwicowe. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować objawy każdej choroby somatycznej, często trudne w różnicowaniu nawet przez fachowców. Należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują właściwe postępowanie leczniczo-profilaktyczne, na które nota bene nie musi się Pani zgodzić. Zazwyczaj stosowana jest dobrana do leczonej osoby psychoterapia z ewentualnym wsparciem lekami p/lękowymi (grupa SSRI lub SNRI). Jeżeli placówki związane z NFZ mają zbyt odległe terminy, to zawsze można skorzystać z usługi komercyjnej. W tego typu dolegliwościach przyjmowanie leków jest jedynie leczeniem objawowym; leczeniem przyczynowym jest psychoterapia, ale czasem wymaga wsparcia lekowego. Powodzenia W. Łuczkowski.