Często mam bóle w klatce piersiowej

Często mam bóle w klatce piersiowej różane raz po środku czasem po jednej stronie różnie najczęściej uciska mnie cała jak gdybym była czymś scisnieta boli też w plecach takie uczucie jak po polkniciu dużego kawałka jedzenia. Ból jest niezależny od pory dnia i czy coś robię czy też leżę, ciągle klocia bóle. Miałam usg jamy brzusznej, wcześniej rtg czaszki i kręgosłupa szyjnego w związku z bólami pleców i głowy nic nie wyszło. Czy to serce czy problemy z zoladkiem. Często serce bije jakby dodatkowo i robi się słabo.. Jakieś pomysły?

Witam! Zmienna lokalizacja i nasilenie dolegliwości, plus prawidłowe wyniki badań pracownianych sugerują, że należy brać pod uwagę nerwicowe tło. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: zrobią potrzebne do diagnostyki badania testowe i w miarę potrzeby zaproponują odpowiednią taktykę leczenia: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Nasze emocje mogą powodować objawy identyczne jak w chorobach somatycznych, jednak leczenie jest w tych przypadkach całkiem odmienne. Powodzenia W. Łuczkowski.