Czy to możliwe żebym miała napady paniki?

Witam od grudnia zeszłego roku co jakiś czas zmagam się z uciskiem bólem w klatce piersiowej bólami łopatki głowy pleców szyji rąk byłam w tym czasie 2 razy u lekarza rodzinnego i raz na pogotowiu 2 razy mialam robione ekg i wyszło wporzadku I na pogotowiu powiedzieli ze mam nerwobole międzyzebrowe a lekarz że to nerwica biore hydroxyzinum i propraponol 10 mg i magne b6 forte Czasami mam takie napady ze krzycze płacze bez powodu ze nie mam energi na nic uczucie zimna dreszcze mdlosci I szybkie bicie serca i czy jest możliwe żebym miała napady paniki? I że to może być od depresji ? Ja jak zaraz mam jakiś objawy to naczytam się na internecie i myślę że zaraz umre 7 mają mam psychiatra bardzo sie boje

Jeśli badania nie wskazują na somatyczną przyczynę objawów wielce prawdopobne, że objawy te wynikają z zaburzeń lękowych (nerwicowych). Opis odpowiadą napadom lęku oraz zaburzeń z somatyzacją (kiedyś nazywane nerwicą wegetatywną).

Hydroksyzyna ma działanie łagodnie uspokajające, propranolol do beta-bloker - hamuje wpływ noradrenaliny na narządy (zwalnia akcję serca, może wpłynąć na zmniejszenie kołatań serca i drżenia). Leczeniem przyczynowym jest włączenie leku z grupy przeciwlękowego (zazwyczaj zaczyna się od grupy SSRI), do rozważenia w połączeniu psychoterapią i poszukania możliwych przyczyn w sferze przeżywania, emocji czy trudności intrapsychicznych- objawy nerwicowe często są tego manifestacją.