Czy moje objawy sugerują nerwicę?

Dzień dobry! Czy ja mam nerwice? Mam duszności często wieczorem ale jeśli o nich nie myśle objawy mijają mam również bóle w klatce piersiowej i kłucie serca które narasta i opada.. dodam ze miałam robione ekg serca i nie mam żadnych chorób serca, często gdy zaczyna mnie coś bolec doszukuje się jaka to może być choroba wymyśliłam ich już chyba z tysiąc.. czasem mam uczucie ze zaraz umrę lub będę mieć zawał. Co to może byc?

Wykluczenie przyczyn somatycznych serca oraz fakt, że objawów nie ma gdy uwaga jest przekierowana na inne tematy wskazują na psychogenne podłoże objawów- czyli zaburzenie lękowe (nerwicowe) pod postacią somatyczną (kiedyś zwane nerwicą wegetatywną)