Co się dzieje z moim zdrowiem?
Dzień dobry. Mam 39 lat od dwóch tygodni moje zdrowie zaczęło szwankowac. Dostaję jakiś dziwny atak ( w sumie było ich już 5) serce zaczyna nagle mocno bić, robi mi się słabo, kręci się w głowie, mam problem z oddechem. Jestem po pobycie w szpitalu gdzie zrobiono mi tk głowy, holter, ekg i echo serca. Żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono ale ataki nadal się powtarzają. Gdzie szukać pomocy ?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam! Przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, ujemnych konsultacjach lekarzy-somatyków należy poważnie zastanowić się nad emocjonalnym podłożem prezentowanych objawów. Nerwica może naśladować objawy każdej choroby somatycznej, jednak leczenie jest całkowicie odmienne. Najlepiej zasięgnąć opinii w Poradni Zdrowia Psychicznego. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i wiele innych być może istotnych czynników i w zależności od uzyskanych wyników zaproponują najbardziej optymalną drogę wyjścia z problemu. Jeżeli nie będzie to Pani odpowiadać, to nie musi się Pani na to zgadzać. Jeżeli z placówkami "na kasę chorych" będą problemy to zawsze można liczyć na usługi komercyjne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.