Co robić z tymi zawrotami głowy i dusznościami?

Mam 27 lat. W ostatnim czasie bardzo żle się czuję. Otóż słabne, kręci mi sie w glowie, mam dusznosci, uczucie goraca sie pojawia. Czuje sie tak jak bym zaraz miala zemdlec. Dzieje sie tak przewaznie wieczorem lub w nocy po przebudzeniu. Dodam ze mam kolotania serca, szybkie tetno. Robilam badania pod katem cukrzycy, tarczycy, hormonow, badalam sie neurologicznie, wszystko jest ok. Lekarz podejrzewa chorobe lekowa. Musze robic jeszcze prywatnie ekg holtera zeby wykluczyc lub potwierdzic inna chorobe. Nie wiem juz co ze soba robic i jak sobie z tymi dolegliwosciami radzic. Bardzo bardzo czesto sie pojawiaja. A do tej pory czulam sie bardzo dobrze chociaz mialam bardzo nerwowy i stresujacy okres w zyciu.

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości, przy prawidłowych badaniach pracownianych najbardziej pasują do zaburzeń nerwicowych. Najrozsądniejszym krokiem będzie konsultacja psychiatryczna i/lub psychologiczna. Może to być w Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinecie prywatnym. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestie i zaproponują właściwe postępowanie terapeutyczne: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.