Co robić z tymi zawrotami głowy u 53-latki?

Od 3dni bardzo bolą nogi w łydkach i pod kolanami ,dodatkowo lekkie zawroty głowy nawet w pozycji siedzącej.Poprzedniej nocy ból nadgarstków ,ramion,łokci i nóg.Proszę o podpowiedz jakie badania wykonać i co może być przyczyną.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

proponuję kontakt z lekarzem rodzinnym i wykonanie podstawowej morfologii. Ból nóg oraz zawroty głowy mogą być przyczyną różnych dolegliwości, na początek warto zwrócić uwagę na te najbardziej powszechne i często przez nas lekceważone. Przede wszystkim należy spojrzeć, czy nie jest Pani odwodniona oraz czy we krwi jest prawidłowe stężenie wskaźników magnezu, wapnia i potasu. Niedobór elektrolitów może spowodować zaburzenia w pracy gospodarki wodno-elektrolitowej, której stan równowagi odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W tym artykule napisaliśmy więcej o odwodnieniu: .https://portal.abczdrowie.pl/odwodnienie-objawy-leczenie.

Być może te niespecyficzne objawy są objawem infekcji, która dopiero rozwija się w organizmie i daje pierwsze symptomy. Wtedy trzeba zadbać o sen, odpoczynek organizmu i zdrową, rozgrzewającą dietę. Warto także sprawdzić poziom witaminy D3 i dalszą diagnostykę prowadzić zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego.

Nasi eksperci udzielali już porad w podobnych przypadkach, proszę spojrzeć pod podane linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-mam-robic-tymi-zawrotami-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilajace-sie-wystepowanie-skurczow-miesni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.