Co oznaczają zawroty głowy i duszności?

Witam. Mam 22 lata. Od tygodnia odczuwam niepokojoce objawy. Najbardziej niepokoja mnie nagle ataki dusznosci w parze z szumami usznymi. Bardzo ciezko mi sie oddycha, mam problemy z przelykaniem, a dodatkowo czuje uczucie goraca z wnetrza ciala, najbardziej w okolicach klatki piersiowej i przelyku. Ponadto, czeste zawroty glowy i ogolne uczucie slabosci, nadmierna potliwosc. Odczuwalem rowniez czeste klocie w okolicach prawej piersi oraz bole miesni w okolicach bioder, ale w chwili obecnej objawy te nie wystepuja. Po zmierzeniu temperatury wychodzi zazwyczaj 37 stopni, cisnienie dosyc niskie. Wystepuje rowniez mrowienie w nosie oraz gardle. Czy wymienione objawy moga miec zwiazek z goraca pogoda? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pana objawy mogą sugerować różne dolegliwości np. chorobę refluksową, choroby układowe i wiele innych. Najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pan do lekarza rodzinnego. On po zebraniu wywiadu i wykonaniu badań dodatkowych będzie mógł coś powiedzieć więcej na temat stanu Pana zdrowia.