Dlaczego od jakiegoś czasu miewam bóle głowy?

Witam. Od pewnego czasu, konkretnie 3 tygodnie, miewam bóle głowy. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Jest to zazwyczaj ból po lewej stronie, nagły, uciskający. Kiedy boli mnie dłużej potrafi tak jakby "piec". I czasami promieniuje do czubka i prawej strony, a także do lewej strony barku i szyi. Miałam robiony tomograf bez kontrastu jak tylko pojawiły się objawy, byłam u neurologa, nic nie wykazało. Przez pewien czas był spokój a dzisiaj znowu mnie dopadło. Zaczęło się w południe, nagły ból, teraz "tylko" ucisk. Brałam już ketanol, ibuprom. Żadne tabletki nie pomagają. Lekarze w przychodni i na sorze, neurolog mówią że może mieć to podłoże nerwowe ze względu na to, że parę miesięcy temu zmarł nagle mój tata. Na tętniaka mózgu. Nie wiem, może mam jakieś zaburzenia, hipochondrie albo coś innego. Proszę o pomoc, naprawdę boję się i nie wiem już co robić, najbliżsi też się martwią bo do tej pory nic się nie działo...

Witam!

Jeżeli zostały wykluczone podłoże somatyczne zgłaszanych przez Panią dolegliwości, to należy poważnie zastanowić się nad przyczyną emocjonalną. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, porobią przydatne badania testowe: profil osobowości, Poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne, np. EEG. Hipochondria jest rodzajem nerwicy, dolegliwości odczuwane są identyczne jak przy imitowanych chorobach somatycznych. Dokładne badanie psychologiczne może także potwierdzić zespół żałoby (powód Pani podała). Jeżeli urzekną zaburzenia nerwicowe, to podstawowym leczeniem (przyczynowym) jest psychoterapia, z ew. wsparciem lekami przeciwlękowymi, przeciwdepresyjnymi. Bóle głowy mogą być także napięciowe (stresowe) - leczymy je tak, jak nerwicę. Przy syndromie żałoby staramy się pomagać odpowiednio dobraną psychoterapią. Powodzenia W. Łuczkowski.