Jak leczyć te uciążliwe bóle głowy?

Witam. To co napiszę może wydawać się absurdalne lecz ja na prawdę nie wiem co robić i jak sobie pomóc. Otóż mój narzeczony pracuje w delegacjach. Średnio wyjeżdża na 4 tygodnie po czym jest 1-2 tygodnie w domu. Za każdym razem kiedy wyjedzie kolejnego dnia dostaję okropnego bólu głowy który utrzymuje się nawet tydzień. Nie pomagają mi tabletki przeciwbólowe, zimne okłady czy po prostu łóżko i kołdra. W tym czasie mam też bardzo utrudnione zasypianie przez ten ból. Boli do tego stopnia że płaczę, nasilający się ból który zaczyna się albo od skroni oraz czoła albo za uszami przechodząc do skroni i czoła. To bardzo przeszkadza ,tym bardziej że muszę zająć się dwójką dzieci.Lekarz rodzinny odesłał mnie do neurologa, neurolog stwierdził "bóle uciskowe" . Dodam że przyzwyczaiłam się już do wyjazdów narzeczonego,nie stresują mnie jakoś specjalnie a mimo to przy każdym wyjeździe bóle do mnie wracają a ja znów nie wiem co robić. Ps. Kiedy narzeczony wraca do domu na 2 tygodnie nic mnie nie boli. Bardzo proszę o wskazówki jak mogę sobie pomóc..

Witam! Wskazany kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego - są najlepsi w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń nerwicowych. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie. Nie musi się Pani zgadzać na ich propozycje, ale warto spróbować. Nerwica może imitować objawy wszelkich chorób somatycznych, jednak leczenie, w tych przypadkach, jest całkowicie odmienne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.