Gdzie mam szukać pomocy przy takich objawach?

Dzień dobry Jakieś parę tygodni temu odczuwałem ból i ucisk w klatce piersiowej i zmiany skórne połączone z gulą w gardle a także ogromnym lękiem. Z czasem dolegliwości minęły, a wich miejsce przyszły lekkie bóle głowy występujące w różnych miejscach, uczucie rozsądzania głowy od strony czoła lub skroni a także drętwienie i ból kończyn. Do tego dochodzą dekoncentracja oraz wmawianie sobie najgorszych chorób. Żyję obecnie w potężnym stresie i tylko przebywanie z rodziną pozwala mi go załagodzić. Byłem już raz u lekarza ze względu na bóle w klatce piersiowej, lecz ten nie zauważył zmian i przepisał witaminy. Jestem zaniepokojony, mówię sam do siebie ,,To rak albo inna choroba”. Gdzie szukać pomocy? Co robić? Cyz te objawy wskazują na jakąś chorobę?

Witam! Z Pańskiego opisu można wywnioskować, że Pojawił się u Pana zespół lękowo-hipochondryczny i pomocy należy szukać a Poradni Zdrowia Psychicznego. Za podejrzeniem tego rozpoznania przemawia zmienność nasilenia, rodzaju i lokalizacji dolegliwości, oraz prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Może to być sprawa nerwicowa, osobowościowa lub inna - porobią odpowiednie badania: profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestie, EEG i zaproponują dalsze postępowanie. Powodzenia W. Łuczkowski.