Na co wskazują te wszystkie objawy u 23-latka?

Dzień dobry. Mam sporo niepokojących objawów. W ostatnim czasie bardzo mocno przerzedziły mi się włosy, a towarzyszyło temu uczucie drętwienia i mrowienia części skroniowej, potylicznej i czołowej glowy. Oprócz tego pojawiło się mrowienie na policzkach, co dodatkowo mnie zaniepokoiło. Obecnie mrowienia trochę ustały, natomiast pojawiło się uczucie osłabienia, drżenia rąk i bóle w klatce piersiowej. Jeszcze we wrześniu codziennie w godzinach porannych występowały biegunki. Zrobiłem badania krwi i moczu. Oprócz hematokrytu poniżej normy i podwyższonego MCHC wszystkie parametry w normie. W ostatnim tygodniu oprócz drżenia rąk pojawiło się przede wszystkim kłucie w klatce piersiowej i kołatanie serca. Badanie ekg według lekarza wykazało tzw. uszy królika w prawej komorze serca. Dodam, że przechodziłem covid w lipcu. Jak widać objawów jest wiele, ale na co mogłyby one wskazywać? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam! Zmienność charakteru, jakości i lokalizacji przedstawionych dolegliwości najczęściej sugeruje pochodzenie nerwicowe, szczególnie przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych. Odnośnie widzianych przez opisującego EKG "Uszach królika", to jest pocieszenie, że nie widział on "białych myszek" (wówczas byłoby z nim fatalnie) - oczywiście bez urazy nadużywany żargon medyczny bywa czasem śmieszny. Nasze emocje typu zaburzeń nerwicowych mogą imitować objawy każdej choroby i nawet fachowcy mogą mieć problemy diagnostyczne, co jest ważne leczenie jest całkowicie odmienne Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe: profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na stres i sugestię. W zależności od uzyskanych wyników zaproponują właściwe postępowanie: odpowiednio dobrana psychoterapia z ewentualnym wsparciem lekami przeciwlękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.