Czy te objawy sugerują może zawał serca?

Witam. Od dłuższego czasu tj. od września tamtego roku nasiliły mi się  bardzo bóle w klatce piersiowej a zwłaszcza w okolicy serca jest to silny ból gdzie momentami mam wrażenie jakby ktoś mi gwoździe wbijał w klatkę dodatkowo dochodzi do tego uczucie słabości momentami drżenie dłoni i zimny pot dodatkowo wspomnę że w pracy cały czas stoję w miejscu ewentualnie poruszam w lewo i prawo całym tułowiem może to ma jakiś wpływ na nacisk i to powoduje ból klatki robiłam badania krwi ekg i ciśnienia i lekarze z Niemiec powiedzieli ze wszytko jest w porządku niedawno znowu wylądowałam w szpitalu bo w pracy się  źle poczułam miałam zawroty głowy, boli w klatce nie było choć raz lekko odczułam. Do tego doszło jeszcze drętwienie dłoni i nóg takie uczucie mrowienia gdzie nie mogłam dokładnie zgiąć dłoni mam 23 lata i jak do tej pory byłam zawsze zdrowa bez żadnych poważnych chorób w rodzinie z tego co wiem zawałowców nie było dodam jeszcze ze pale papierosy dziennie około 9 także to tez pewnie ma wpływ. Proszę o odpowiedz i rozwianie moich obaw ewentualnie dobra poradę co mam zrobić za badania i gdzie dokładnie pierw się  udać że by wszystkie i dobrze badania porobić. Dziękuję

Witam serdecznie,

W takim przypadku należy wykonać jeszcze rtg klatki piersiowej. Ponadto warto również wykonać badania krwi (morfologię, elektrolity, TSH, poziom glukozy). Jeżeli wyniki badań były prawidłowe to konieczna będzie wizyta u kardiologa.

Odrębnym problemem są drżenia rąk oraz drętwienia rak i nóg. Wymaga to wykonania rtg kręgosłupa oraz  konsultacji neurologicznej.
Pozdrawiam