Dlaczego u trenującej sport osoby występują bóle kłujące serca?

Witam. Mam 20 lat. Jestem piłkarzem, trenuję już 7lat. Od jakiegoś miesiąca kłuje mnie serce. Po chwili przechodzi. Nie mam kłopotów ze złapaniem oddechu, tylko mnie kłuje. Pół roku też miałem ten problem, poszedłem do lekarza, zrobiłem EKG i badanie nic nie wykazało. Łykam magnez. Teraz znów problem powrócił. Dodam, że nie piję alkoholu, nie palę papierosów, nie stosuję żadnych suplementów, dbam o siebie, staram się zdrowo odżywiać. Co mogę zrobić? Co mi właściwie jest? Pozdrawiam, Sebastian

Witam serdecznie.

Niespecyficzne dolegliwości bólowe w klatce piersiowej wymagają przede wszystkim wykluczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Należy powtórzyć EKG. Ponadto wykonać badania z krwi oraz rtg klatki piersiowej.
Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie Pana. Dlatego należy zgłosić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam