Ból w klatce piersiowej i uczucie duszności - co jest przyczyną?

Mam 18 lat, 4 miesiące temu zaczęło mnie kłuć w okolicach mięśnia sercowego, po dwóch tygodniach ból ustał. Później dostałem bólu po lewej stronie klatki piersiowej, jak i po prawej, ból określam jako kłujący, odczuwam go codziennie. Mam też duszności, występują min. 2 razy w tygodniu, jestem osobą nerwową. Paliłem papierosy przez dwa lata, miesiąc temu rzuciłem, nadal mnie kłuje, już nie mogę tego znieść. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
przyczyną takich dolegliwości bólowych w klatce piersiowej mogą być schorzenia ze strony układu oddechowego lub też układu sercowo-naczyniowego. Dlatego w pierwszej

kolejności należy wykonać badania dotyczące tych układów, czyli EKG oraz RTG klatki piersiowej. Ponadto wskazane jest również wykonanie badań krwi (morfologii, elektrolitów).
Kłucia w klatce piersiowej mogą być również związane ze schorzeniami kręgosłupa piersiowego.
Także przyczyn Pana dolegliwości może być bardzo dużo.
Ale w pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz wykonanie badania. Wówczas lekarz zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam