Ostre bóle w klatce piersiowej

Od jakiś dwóch tygodni miewam bóle klatki piersiowej, przeważnie tworzą się same bez różnicy czy siedzę czy stoję...ból jest poniżej mostka i nie zawsze po tej samej stronie raz po prawej częściej po lewej... ból jest długotrwały i tak jakby kłujący...dość dziwne odczucie trochę pomaga mi pozycja chyląca ale to też niezupełnie,sama nie wiem co to.Proszę o rade dodam iż mam 15 lat.
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie tętnicze - co powinno nas zaniepokoić?

Regularnie kontrolując poziom nadciśnienie tętniczego, warto być świadomym, jakie symptomy powinny być niepokojące, a jakie nie są żadnym odstąpieniem od normy. O tym wszystkim, opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Witam,

Na podstawie informacji zawartych w pytaniu nie można precyzyjnie odpowiedzieć co jest przyczyną dolegliwości.

Ból o podobnym charakterze może pochodzić z wielu narządów: żołądka, opłucnej, trzustki, serca, ściany klatki piersiowej-zarówno kostnej jak i tkanek miękkich, etc.

Ważne są dodatkowe informacje, mi.in. czy jakieś konkretne zdarzenie zapoczątkowało te bóle, czy miał miejsce uraz, czy towarzyszą inne objawy-jakie?, jak długo trwa ból, co go przerywa, czy ma związek z posiłkami?, etc.

Napewno warto byłoby pokazać się lekarzowi, który mógłby zebrać szczegółowy wywiad i zbadać fizykalnie, a w razie potrzeby zlecić badania dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty