Ostre bóle w klatce piersiowej

Od jakiś dwóch tygodni miewam bóle klatki piersiowej, przeważnie tworzą się same bez różnicy czy siedzę czy stoję...ból jest poniżej mostka i nie zawsze po tej samej stronie raz po prawej częściej po lewej... ból jest długotrwały i tak jakby kłujący...dość dziwne odczucie trochę pomaga mi pozycja chyląca ale to też niezupełnie,sama nie wiem co to.Proszę o rade dodam iż mam 15 lat.
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Syndrom białego fartucha

Różnica wyniku ciśnienia tętniczego mierzonego samodzielnie w domu niż podczas pomiaru u lekarza, może być wynikiem syndromu białego fartucha. Szacuje się, że 30 proc. pacjentów ujawnia nadciśnienie białego fartucha. Dr Piotr Gryglas wyjaśnia, na czym dokładnie polega to zjawisko.

Witam,

Na podstawie informacji zawartych w pytaniu nie można precyzyjnie odpowiedzieć co jest przyczyną dolegliwości.

Ból o podobnym charakterze może pochodzić z wielu narządów: żołądka, opłucnej, trzustki, serca, ściany klatki piersiowej-zarówno kostnej jak i tkanek miękkich, etc.

Ważne są dodatkowe informacje, mi.in. czy jakieś konkretne zdarzenie zapoczątkowało te bóle, czy miał miejsce uraz, czy towarzyszą inne objawy-jakie?, jak długo trwa ból, co go przerywa, czy ma związek z posiłkami?, etc.

Napewno warto byłoby pokazać się lekarzowi, który mógłby zebrać szczegółowy wywiad i zbadać fizykalnie, a w razie potrzeby zlecić badania dodatkowe.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty