Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego głowa boli mnie w okolicach czoła oraz skroni?

Witam. Jestem kobietą, mam 21 lat oraz nadwagę. Od pewnego czasu źle się czuję. Codziennie boli mnie głowa oraz żołądek. Są chwilę kiedy czuję się dobrze ale są też takie kiedy nagle odczuwam ból żołądka i równocześnie ból głowy, czuję się wtedy słabo. Nie wiem czy to jakaś choroba czy to na tle nerwowym. Żyję w ciągłym stresie. W Internecie znalazłam już milion chorób. Nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Głowa boli mnie w okolicach czoła oraz skroni. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam!
Nerwicowy (napięciowy) ból głowy słabo reaguje na typowe środki p/bólowe i wymaga nieco innego podejścia i leczenia. To co Pani opisała najbardziej pasuje do zaburzeń emocjonalnych z somatyzacją. Powinna Pani skontaktować się z psychiatrą, po ew. uzupełnieniu badań testowych leczenie: psychoterapia z lekami rozluźniająco-przeciwlękowymi. Na efekt trzeba będzie trochę poczekać - taka jest specyfika tego typu terapii.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy