Ból głowy w okolicach skroni u 23-latki

Ostatnio bardzo często boli mnie głowa głównie w okolicach skroni jest to bol pulsujacy szczegolnie przy schylaniu sie tabletki przeciwbolowe niewiele pomagaja mimo iz zazywalam dosc silne leki tj ketonal bol przechodzi w bol tepy i uciazliwy jaka moze byc jego przyczyna ?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból głowy może być spowodowany wieloma przyczynami: przyczyną mogą być chore zatoki (ból występuje głównie przed południem, nasila się przy pochylaniu, jednak zwykle towarzyszą mu również inne objawy: niedrożny nos, zaburzenia węchu, gorączka), ból głowy może być bólem o charakterze napięciowym (na skutek stresu, silnych emocji, występuje uczucie ucisku w okolicy czoła, skroni, tyłu głowy - wrażenie "obręczy" wokół głowy, ból nasila się przy kaszlu, pochylaniu), przyczyną może być nadciśnienie tętnicze (w tym przypadku jednak ból lokalizuje się głównie z tyłu głowy), migrena (poza bólem głowy często występują również zaburzenia widzenia - mroczki, błyski, nudności, wymioty, ból głowy jest bardzo silny, pulsujący, najczęściej w okolicy skroni). Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie środki przeciwbólowe i zaproponuje właściwe dalsze postępowanie w celu ustalenia przyczyny bólów głowy.