Dlaczego mam ten napadowy ból skroni?

Dzień dobry, od 3 miesięcy dokucza mi codziennie napadowy raczej lekki lub umiarkowany ból prawej skroni i okolicy. Rezonans glowy z kontrastem nie wykazał żadnych zmian. Badanie neurologiczne ok. Neurolog podkerzewa pneuralgię trójdzielna ale ból nie jest bardzo silny o występuje tylko w skroni. Leki przeciwdrgawkowe nie pomagają. Zauważyłam że przy punktowym ucisku tej okolicy ból się nasila ( przy ucisku skroni lub okolicy stawu skr-zuchw). Jaka może być przyczyna tych boli i tkliwości tego miejsca?

Witam! Nieco inny charakter, ale może wariant bólu napięciowego lub wariant naczynioruchowych. Wskazane EEG nawet z prowokacją wymuszoną bezsennością, konsultacja stomatologiczna - ocena stawu skroniowo-żuchwowego. Jeżeli potwierdzą się napięciowe przyczyny, to psychoterapia z ew. wsparciem duloxetin. Wariantów leczenia jest wiele, należy ustalić przyczynę. Pozdrawiam W. Łuczkowski.