Co powoduje bóle skroni w okolicy skroni?

Witam, od około 2-3 tygodni dokuczają mi bóle głowy w okolicy skroni, potylicy, delikatne zawroty głowy oraz skurcze kończyn i drżenie rąk.Byłem u internisty, który zmierzył mi ciśnienie - 150/100, nie dostałem żadnych leków, jedyne co mi zalecił, to zrzucenie wagi i zdrowszy tryb życia. Mam 28 lat, wzrost 181, waga 105. Od tego momentu (4 dni) sam mierzę kilka razy dziennie ciśnienie - wyniki w spoczynku - między 150/90, a 170/120 - Czy objawy, które opisałem mogą być od ciśnienia?

Witam!
Ból głowy jako objaw występuje w różnych schorzeniach, może być napięciowy, wówczas jest zlokalizowany w miejscach, które Pan podał i co charakterystyczne, słabo reaguje na typowe środki p/bólowe. Wzrost ciśnienia krwi także może mieć podłoże nerwicowe. Przy nadwadze, podwyższonym ciśnieniu krwi należy zrobić podstawowe badania laboratoryjne z oznaczeniem poziomu cukru, elektrolitów i gospodarki lipidowej. Nawet jak jesteśmy przekonani, że to jest nerwica, musimy wykluczyć choroby somatyczne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.